XXIII sesja Rady Miejskiej

20-09-2012

26 września 2012 r. o godz.9.00 w sali Pałacyku "Sokół" odbędzie się XXIII zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie.

Porządek obrad XXIII zwyczajnej sesji
Rady Miejskiej w Skawinie
w dniu 26 września 2012 roku.

1.          Otwarcie sesji.
2.          Przyjęcie porządku obrad i protokołu z XXII zwyczajnej sesji.
3.          Informacja w sprawie realizacji uchwał podjętych na ostatniej Sesji.
4.          Informacja na temat Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej Spółka z o.o. w Skawinie.
5.          Uchwała w sprawie zmiany budżetu Gminy Skawina na 2012 rok – jedno czytanie,
(projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
6.          Uchwała w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Skawinie w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej -  jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta
i Gminy Skawina).
7.          Uchwała w sprawie podziału Gminy Skawina na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic
i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu - pierwsze czytanie,
(projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
8.          Uchwała w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na rok 2013 – pierwsze czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
9.          Uchwała w sprawie ustalenia wysokości stawek dziennych opłaty targowej na placu targowym
w Skawinie przy ul. 29 listopada i ul. Radziszowskiej oraz innych miejscach wyznaczonych czasowo jako miejsca handlowe na obszarze Miasta i Gminy Skawina – pierwsze czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
10.  Uchwała w sprawie zmiany uchwały własnej Rady Nr XXI/198/08 z dnia 18 czerwca 2008 roku w sprawie przystąpienia Gminy Skawina do realizacji projektu w ramach Poddziałania 7.1.1. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki   zmienionej uchwałą Nr XXXVIII/369/09 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 25 listopada 2009 r.– jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta
i Gminy Skawina).
11.    Informacja w zakresie postępu prac nad wdrażaniem znowelizowanej ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach – Zastępca Burmistrza Miasta i   Gminy Skawina Pan Stanisław Żak.
12.  Uchwała w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości w Gminie Skawina, na których nie zamieszkują mieszkańcy - pierwsze czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
13.  Uchwała w sprawie nadania nazwy ulicy w Skawinie - jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
14.  Uchwała w sprawie przejęcia przez Gminę Skawina zadania publicznego Województwa Małopolskiego - jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
15.  Uchwała w sprawie udzielenia dotacji celowej dla Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
16.  Uchwała w sprawie zmiany składu osobowego Komisji Budżetowej, Rewizyjnej oraz Gospodarki i Ochrony Środowiska Rady Miejskiej w Skawinie - jedno      czytanie, (projekt radnych).
17.  Uchwała w sprawie zmiany składu osobowego Komisji Infrastruktury Wsi i Rolnictwa Rady Miejskiej w Skawinie – jedno czytanie, ( projekt radnych ).
18.  Uchwała w sprawie zmiany składu osobowego Komisji Budżetowej i Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Skawinie – jedno czytanie, (projekt radnych ).
19.  Uchwała w sprawie zmiany składu osobowego Komisji Budżetowej Rady Miejskiej w Skawinie – jedno czytanie, (projekt radnych).
20.  Uchwała w sprawie zmiany statutów jednostek pomocniczych – drugie czytanie, (projekt radnych).
21.  Uchwała w sprawie przyjęcia trybu powoływania członków Skawińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, sposobu jej organizacji oraz trybu działania - drugie czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
22.  Uchwała w sprawie nadania Statutu Miejskiej Bibliotece Publicznej w Skawinie - drugie czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
23.  Informacja na temat stanu zaawansowania prac nad Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Skawina – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Pan Stanisław Żak.
24.  Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Skawina o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
25.  Wolne wnioski i zapytania.
26.  Zamknięcie sesji.

Jakość powietrza