XVII zwyczajna sesja Rady Miejskiej

15-03-2012

21 marca 2012 r. o godz.9.00 w sali Palacyku "Sokół" w Skawinie, ul. Mickiewicza 7 odbedzie się XVII zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie.

Porządek obrad XVII zwyczajnej sesji
Rady Miejskiej w Skawinie
w dniu 21 marca 2012 roku.

1.          Otwarcie sesji
2.          Przyjęcie porządku obrad i protokołu z XVI zwyczajnej sesji.
3.          Informacja w sprawie realizacji uchwał podjętych na ostatniej sesji.
4.          Informacja na temat bieżącego stanu i remontów infrastruktury drogowej na terenie Gminy Skawina – Zarządcy dróg ( dot. drogi krajowej, dróg wojewódzkich, dróg powiatowych, dróg gminnych).
5.          Informacja na temat działalności Spółki Wodnej w Skawinie – Prezes Mieczysław Lackowski.
6.          Uchwała w sprawie zmiany budżetu Gminy Skawina na 2012 rok – jedno czytanie.
7.          Uchwała w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Skawinie w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej - jedno czytanie.
8.          Uchwała w sprawie nie wyodrębnienia w budżecie Gminy Skawina na rok 2013 środków stanowiących fundusz sołecki - jedno czytanie.
9.          Uchwała w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej dla Powiatu Krakowskiego - jedno czytanie (dot. przebudowy ul. Żwirowej i ul. Piastowskiej, chodnika ul. Żwirki i Wigury, chodnika ul. Tyniecka).
10.  Uchwała w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej dla Powiatu Krakowskiego - jedno czytanie (dotyczy zlewni wód powierzchniowych w Rzozowie, przebudowy DW953 i DP 1939 w Rzozowie).
11.  Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na dzierżawę nieruchomości na okres dłuższy niż 3 lata - jedno czytanie (dot. drogi do MIX Nieruchomości).
12.  Uchwała w sprawie przyznania dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków - pierwsze czytanie.
13.  Uchwała w sprawie zatwierdzenia raportu z realizacji Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii w Gminie Skawina za 2011 rok -  jedno czytanie.
14.  Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Gminą Mogilany, Gminą Czernichów, Gminą Świątniki Górne w sprawie wspólnej realizacji projektu pn.”Budowa kompleksowego produktu turystycznego – Skarby Blisko Krakowa” - (LGD „Szlaki rowerowe”) – jedno czytanie.
15.  Uchwała w sprawie powołania członka Rady Muzeum Regionalnego w Skawinie – jedno czytanie.
16.  Uchwała w sprawie   zatwierdzenia zaleceń pokontrolnych z kontroli przeprowadzonej przez Komisję Rewizyjną Rady Miejskiej w Skawinie -   jedno czytanie.
17.  Uchwała w sprawie przyjęcia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Skawina w 2012 roku – drugie czytanie.
18.  Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Skawina o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
19.  Wolne wnioski i zapytania.
20.  Zamknięcie sesji.

Jakość powietrza