XI zwyczajna sesja Rady Miejskiej

22-09-2011

28 września 2011 r. o godz. 9.00 w sali Pałacyku "Sokół" w Skawinie, ul. Mickiewicza 7, odbędzie się XI zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie.

Porządek obrad XI zwyczajnej sesji
Rady Miejskiej w Skawinie
w dniu 28 września   2011 roku.

1.          Otwarcie sesji
2.          Przyjęcie porządku obrad i protokołu z X zwyczajnej sesji.
3.          Sprawozdanie z wykonania uchwał podjętych na ostatniej sesji.
4.          Uchwała w sprawie zmiany budżetu Gminy Skawina na 2011 rok - jedno czytanie.
5.          Uchwała w sprawie zmiany uchwały Nr III/33/11 Rady Miejskiej w Skawinie w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej - jedno czytanie.
6.          Uchwała w sprawie wniesienia wkładu w formie niepieniężnej   (aportu) do Spółki   - Zakład Kanalizacji i Wodociągów Sp. z o.o. - jedno czytanie.
7.          Uchwała w sprawie przekazania środków finansowych na Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej - jedno czytanie.
8.          Uchwała w sprawie kierunków działania Burmistrza Miasta i Gminy Skawina w przedmiocie gospodarki mieszkaniowej Gminy Skawina - jedno czytanie.
9.          Uchwała w sprawie przejęcia przez Gminę Skawina zadania publicznego Powiatu Krakowskiego - jedno czytanie (dot. zimowego utrzymania dróg).
10.  Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na odstępstwo od trybu przetargowego - pierwsze
czytanie (dot. Rynek 12).
11.  Uchwała w sprawie przyjęcia Polityki Podatkowej Gminy Skawina na lata 2012- 2014- pierwsze czytanie.
12.  Uchwała w sprawie wprowadzenia zwolnień podatkowych w podatku od nieruchomości zajętych na potrzeby działalności gospodarczej w ramach pomocy de minimis - pierwsze czytanie.
13.  Uchwała w sprawie pomocy finansowej dla Powiatu Krakowskiego z przeznaczeniem na realizację zadania drogowego w 2012 roku w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój 2012-2015 - jedno czytanie.
14.  Uchwała w sprawie zmiany uchwały własnej Rady w sprawie zasad i trybu nadawania Honorowego Obywatelstwa Miasta i Gminy Skawina - jedno czytanie.
15.  Uchwała w sprawie trybu udzielania, rozliczania dotacji oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości wykorzystywania dotacji udzielonych dla przedszkoli i szkół publicznych oraz niepublicznych prowadzonych na terenie Gminy Skawina przez osoby fizyczne lub osoby prawne inne niż Gmina Skawina – drugie czytanie.
16.  Uchwała w sprawie wzniesienia Pomnika Skawiny – symbolu Miasta i wyrazu tożsamości lokalnej -   drugie czytanie
17.  Uchwała w sprawie przedłużenia terminu rozpatrzenia skargi - jedno czytanie.
18.  Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Skawina  o działaniach podejmowanych
w okresie między sesjami.
19.  Wolne wnioski i zapytania.
20.  Zamknięcie sesji.