Wiadomości NGO

Konferencja: Sprawiedliwi wśród Narodów Świata

21-06-2010

Fundacja Instytut Studiów Strategicznych zaprasza do udziału w międzynarodowej konferencji: „Ten jest z ojczyzny mojej, jest człowiekiem.” Polscy Sprawiedliwi wśród Narodów Świata, która odbędzie się 28 czerwca (poniedziałek) 2010 r. w Hotelu Andel’s Kraków, ul. Pawia 3, godz. 13.30. Wykład wprowadzający wygłosi prof. Władysław Bartoszewski.

W konferencji wezmą udział m.in.: Ambasador Izraela w Polsce Zvi - Rav Ner, prof. Feliks Tych z Żydowskiego Instytutu Historycznego, dr Andrzej Krzysztof Kunert Sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, prof. Grzegorz Berendt, prof. Jan Żaryn, dr Elżbieta Rączy oraz Mateusz Szpytma z Instytutu Pamięci Narodowej, dr Dariusz Libionka i dr Robert Kuwałek z Państwowego Muzeum na Majdanku, Ambasador dr Maciej Kozłowski oraz Łucja Koch z Muzeum Historii Żydów Polskich. Ponadto wśród gości konferencji znajdą się „świadkowie historii” - Sprawiedliwi skupieni w Polskim Towarzystwie Sprawiedliwych wśród Narodów Świata z Krakowa.

Konferencja odbywa się dzięki wsparciu Narodowego Centrum Kultury.

Organizacja konferencji ma na celu rozwinięcie dyskusji o polskich Sprawiedliwych, upowszechnienie tego tematu w mediach - a tym samym podjęcie kolejnych działań zmierzających do wpisania na trwałe wątku polskich i żydowskich losów we wspólną pamięć historyczną. Konferencja znalazła się w programie 20. Festiwalu Kultury Żydowskiej.

Język konferencji: polski, angielski (tłumaczenie symultaniczne)

Szczegółowych informacji udzielają:
Koordynator Projektu – Marta Herod (m.herod@iss.krakow.pl)
oraz
Specjalistka ds. promocji i informacji – Agnieszka Słodka (a.slodka@iss.krakow.pl).

Patronat medialny:
Gazeta Wyborcza Kraków, Radio Kraków, TVP Kraków oraz TVP Historia