Ogłoszenia urzędowe

Informacja dotycząca funkcjonowania Miasteczka Komunikacyjnego

14-09-2009

Od dnia 01 września 2009 r. na Miasteczku Komunikacyjnym Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie, przy Gimnazjum NR 1, ul. Witosa 4 rozpoczęła się kolejna akcja „BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM”.

W ramach tej akcji nawiązano współpracę ze szkołami z terenu miasta i gminy Skawina, w celu ustalenia terminów spotkań z uczniami na Miasteczku Komunikacyjnym. Realizujemy przedsięwzięcia zmierzające do zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez działania prewencyjne i profilaktyczno-edukacyjne. Uczymy dzieci, aby bez strachu, lecz w poszanowaniu przepisów ruchu drogowego przemierzały drogę do i ze szkoły. Przygotowujemy uczniów szkół podstawowych do rozważnego i mądrego udziału w ruchu drogowym.

W ramach akcji nawiązano współpracę z sierżantem Tomaszem Wójciak z Komisariatu Policji w Skawinie, który również prowadził zajęcia z młodzieżą. Pierwsza część akcji od 01.09.2009 r. do 08.09.2009 r. polegała na zapewnieniu bezpiecznej drogi do szkoły a także zapewnieniu bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w pobliżu szkół, szczególnie uczniów klas „0” i klas pierwszych.

Odbywały się także zajęcia praktyczne na Miasteczku Komunikacyjnym, w których brali udział uczniowie najmłodszych klas, a w zajęciach łącznie uczestniczyło już 316 uczniów wraz z nauczycielami i opiekunami.

Zajęcia prowadzone na terenie Miasteczka Komunikacyjnego cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony dyrektorów szkół i przedszkoli ze Skawiny, a także z placówek oświatowych sąsiadujących z gminą Skawina. Przewiduje się, że zajęcia na miasteczku będą prowadzone do czasu, dokąd pozwolą na to warunki atmosferyczne.

Harmonogram zajęć na Miasteczku Komunikacyjnym ustalany jest osobiście z opiekunem Miasteczka Komunikacyjnego aplikantem Bogusławą Wyroba ze Straży Miejskiej w Skawinie lub pod nr tel.:  784 621 494