Program Odpowiedzialnej Sprzedaży - Film edukacyjny dla sprzedawców wyrobów tytoniowych

04-08-2008

Trwa XI Edycja Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18!, którego głównym celem jest zapobieganie dostępowi nieletnich do wyrobów tytoniowych. Cel ten realizowany jest przez

promowanie przepisów prawa dotyczących m.in. zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych nieletnim oraz prawa sprzedawców do żądania dokumentów potwierdzających pełnoletność.

Dzięki Koalicji Partnerów Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży, co roku rośnie liczba punktów sprzedaży, w których nieletni nie kupiliby wyrobów tytoniowych. Jednak nadal  75% sprzedawców w Polsce sprzedałoby wyroby tytoniowe osobie wyglądającej na mniej niż 18 lat bez sprawdzania, czy jest to osoba pełnoletnia. Przystępując do Programu STOP 18!, Gmina Skawina dała świadectwo, iż chcemy zapobiec temu zjawisku.

Podejmując zadania w zakresie ograniczania dostępności nieletnich do wyrobów tytoniowych, poniżej prezentujemy film edukacyjny skierowany do sprzedawców tytoniowych, zrealizowany przez STOP1! Film pokazuje, jak sprzedawca powinien odmawiać sprzedaży  wyrobów tytoniowych  nieletnim, jakie techniki mogą mu w tym pomóc, jak sobie radzić z agresywnym klientem oraz jakich wystrzegać się błędów.

Zachęcamy sprzedawców do zapoznania się z poniższym materiałem. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że zorganizowana akcja pozwoli zwiększyć skuteczność przestrzegania zakazu sprzedaży wyrobów tytoniowych niepełnoletnim i że w naszej gminie będzie coraz więcej odpowiedzialnych sprzedawców.

Więcej na temat Programu Odpowiedzialnej Sprzedaży STOP 18! na podstronie http://www.um.skawina.net/index.php?option=18&action=articles_show&art_id=459&menu_id=304&menu_art_id=459&page=286

Film edukacyjny STOP18!

object width="425" height="344">