Jubileuszowe spotkanie AA na Jasnej Górze

16-06-2008

Realizując Gminny Program Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych członkowie Grup Samopomocowych AA „Aqua Vita" i Al-Anon „Vita Rosa"

działających na terenie Gminy Skawina wraz z rodzinami i tymi, którzy pragną pomagać innym w walce z alkoholową chorobą,  w dniu 7 czerwca 2008r. wzięli udział w XX Jubileuszowych Jasnogórskich Spotkaniach AA.

Przez całą noc w różnych miejscach częstochowskiego Sanktuarium brali udział  w spotkaniach otwartych przeznaczonych dla konkretnych grup np. dorosłych dzieci alkoholików czy żon alkoholików, podczas których poprzez świadectwa i dzielenie się doświadczeniami uzależnieni lub współuzależnieni mieli okazję do konfrontacji własnej postawy i refleksji nad życiem. Udział  w mitingach stanowi ważny etap na drodze do trzeźwości.

Hasłem tegorocznych spotkań były słowa: "Trzeźwość - Radość - Wdzięczność". W Jasnogórskich spotkaniach uczestniczyło ok. 25 tysięcy osób.

Al_anon_logo
  • Jeżeli picie bliskiej Ci osoby przeszkadza Tobie normalnie żyć
  • Jeżeli wydaje Ci się, że gdyby on (-a) przestał(-a) pić, to Twoje życie byłoby lepsze
  • Jeżeli często zadajesz sobie pytanie: Dlaczego on (-a) pije  i szukasz winy także w sobie

przyjdź do Grupy Rodzinnej Al-Anon,która zaprasza na swoje spotkania, w każdą środę w godz. 18.00-20.00 w Punkcie Konsultacyjnym dla Rodzin w Kryzysie w Skawinie przy ul. Żwirki i Wigury 23, telefon 276-34-10.

aa_114

Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą mężczyzn i kobiet, której głównym celem jest trwanie w trzeźwości i pomoc innym w jej osiągnięciu. AA jest częścią nieformalnej międzynarodowej wspólnoty, działającej w ponad 160 krajach, na którą składają się tysiące grup w lokalnych społecznościach. Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania picia.

Spotkania Grupy AA „Aqua Vita" odbywają się w czwartek w godz. 18.00-19.30 w NZOZ Zakład Specjalistyczny „Terapia" przy ul. Ks. J. Popiełuszki 17 w Skawinie.

Źródło: profilaktyka uzależnień

Jakość powietrza