Chcesz rozliczyć PIT w urzędzie skarbowym? Umów się na konkretny termin

19-02-2021

Osoby, które będą chciały skonsultować tegoroczne rozliczenia osobiście w urzędzie skarbowym Krajowa Administracja Skarbowa zaprasza do rezerwacji wizyty na www.podatki.gov.pl. Wizyty nie trzeba umawiać, aby zostawić dokument w urnie (bez potwierdzenia odbioru) lub otrzymać potwierdzenie na kopii w punkcie podawczym.

15 lutego KAS udostępnił w usłudze Twój e-PIT zeznania PIT większości podatników do akceptacji. Nadal też będzie można samodzielnie wypełnić zeznanie przy użyciu systemu e-Deklaracje. Od kilku lat dla większości podatników rozliczenie PIT to formalność załatwiana elektronicznie, z domu. 85 procent z nich składa zeznanie przez Internet, bez wizyty w urzędzie skarbowym.

Pozostaje jednak grupa podatników, która wybierze osobistą wizytę w urzędzie skarbowym, np. po to by uzyskać więcej informacji na temat ulg. Te osoby KAS zaprasza do umówienia wizyty poprzez stronę internetową urzędu skarbowego lub na www.podatki.gov.pl. Umówienie wizyty pozwala szybko i komfortowo załatwić sprawy w urzędzie, bez kolejek i z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

System rezerwacji jest przyjazny i wymaga tylko kilku „kliknięć” (zobacz film):

1. Wybór właściwego urzędu skarbowego i sprawy do załatwienia.
  2. Wybór daty i godziny wizyty.
  3. Podanie danych osobowych.

Potwierdzenie terminu wizyty system wyśle na podany adres e-mail. Będzie w nim też wskazane konkretne stanowisko/pokój.

Usługa „Umów wizytę w urzędzie skarbowym” i nowy model obsługi podatników zostały wprowadzone w urzędach skarbowych w ubiegłym roku. Zapewnia większy komfort załatwiania spraw i bezpieczeństwo podatników i pracowników.

Więcej informacji o umawianiu wizyt w urzędzie skarbowym można znaleźć TUTAJ.

Serwis do umawiania wizyt on-line na Portalu Podatkowym: KLIKNIJ TUTAJ.

Źródło: US w Krakowie