Projekt „Droga do samodzielności”

19-02-2021

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Wolbromiu realizuje w Centrum Wsparcia i Terapii Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Kluczach, profesjonalne i nowoczesne wsparcie na rzecz osób powyżej 18 roku życia z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnościami sprzężonymi, w ramach projektu „Droga do samodzielności”.

Priorytetem projektu jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób zagrożonych ubóstwem czy wykluczeniem społecznym ze względu na niepełnosprawność.

W projekcie mogą wziąć udział osoby zamieszkujące na terenie powiatu olkuskiego, miechowskiego, chrzanowskiego oraz krakowskiego.

Uczestnicy projektu będą mieli zapewnioną indywidualną diagnozę potrzeb, wsparcie psychologiczne, pomoc doradcy zawodowego, pośrednika pracy oraz trenera zatrudnienia wspieranego. Stowarzyszenie oferuje także pomoc prawną oraz porady dietetyka. Dodatkowo w ramach projektu istnieje perspektywa odbycia kursów i szkoleń, a także możliwość zamieszkania w pełni wyposażonych mieszkaniach wspomaganych.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny, natomiast dla uczestników kursów i staży zawodowych zapewniane są stypendia.  Instrumenty wsparcia będą dopasowane indywidualnie do potrzeb uczestników.

Informacje o projekcie:
Marta Piwowar
tel. 503-509-584
m.piwowar@psoni-wolbrom.pl

Regulamin oraz karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie www.psoni-wolbrom.pl

Źródło: PSONI koło w Wolbromiu