Lista zielonych urządzeń i materiałów do programu Czyste Powietrze

18-02-2021

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz producenci urządzeń i materiałów wykorzystywanych do termomodernizacji współtworzą „Listę zielonych urządzeń i materiałów”. Beneficjenci, którzy stoją przed wyborem, jakich materiałów użyć albo jakie urządzenie zamontować mogą posiłkować się listą.

Lista zawiera takie kategorie jak:

• Węzeł cieplny
  • Pompy ciepła
  • Kotły
  • Ogrzewanie elektryczne
  • Kolektory słoneczne
  • Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (SWM)
  • Mikroinstalacje fotowoltaiczne
  • Materiały budowlane

Jeśli chcesz sprawdzić, czy urządzenie, które chcesz zamontować bądź materiał którego chcesz użyć spełnia kryteria programu "Czyste Powietrze" wystarczy, że odwiedzisz stronę https://lista-zum.ios.edu.pl/index.html, a w zakładce "Lista ZUM", znajdziesz informacje których potrzebujesz.

Jeśli jesteś producentem materiałów, urządzeń lub jesteś podmiotem posiadającym upoważnienie producenta do zgłoszenia materiału/urządzenia na listę wystarczy ,że się zarejestrujesz  (zakładka "Dla zgłaszającego na listę"), a zgłoszone urządzenia/materiały po weryfikacji zostaną umieszczone na liście.

Lista będzie zapełniała się sukcesywnie, w miarę napływających zgłoszeń, co oznacza, że baza jest katalogiem otwartym i nie jest formą rankingu. Lista nie będzie zawierać również informacji o cenach poszczególnych urządzeń/materiałów.

Źródło: OP