Krzęcin. Uwaga na sprzedawców paneli fotowoltaicznych

09-02-2021

Mieszkańcy Krzęcina zgłaszają nam, że w sołectwie pojawiają się przedstawiciele firmy fotowoltaicznej, którzy zbierają dane od mieszkańców informując przy tym, że działają z ramienia Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie- co nie jest prawdą!

Obecnie prowadzony jest projekt "Czysta Energia Blisko Krakowa", w ramach którego inwestycje realizuje tylko i wyłącznie firma INERGIS. Jej przedstawiciele posiadają identyfikator, na którym widnieje podpis i pieczątka Burmistrza Norberta Rzepisko. Mają obowiązek okazać go na życzenie mieszkańca. Przedstawiciel każdej innej firmy zajmującej się sprzedażą fotowoltaiki nie działa z ramienia Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie.

Jeżeli macie wątpliwości, czy do Waszych domów zawitał pracownik firmy współpracującej z UMiG - prosimy o kontakt z Wydziałem Ochrony Powietrza. Dane kontaktowe tutaj. Szczegóły dotyczące ponad 50-procentowego dofinansowania do montażu paneli fotowoltaicznych znajdują się tutaj.

Źródło: BB / OP