Zmniejsz rachunki za ciepłą wodę o co najmniej 60 procent! Kolektory słoneczne z dofinansowaniem

08-02-2021

Wszystkich zainteresowanych montażem instalacji kolektorów słonecznych do ogrzewania wody użytkowej informujemy, że trwa nabór ankiet zgłoszeniowych do montażu instalacji kolektorów słonecznych z dofinansowaniem z projektu "Czysta Energia Blisko Krakowa".

Przypominamy, że o możliwości udziału w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń oraz pozytywny wynik oceny technicznej przeprowadzanej przez wykonawcę.

Urządzenia są montowane w ramach programu “Czysta Energia Blisko Krakowa", a dofinansowanie wynosi ponad 50%.

Instalacje kolektorów słonecznych będą służyć mieszkańcom naszej Gminy do ogrzewania wody na potrzeby prywatnych gospodarstw domowych pokrywając w ten sposób około 60-70% procent zapotrzebowania na ciepłą wodę w skali roku. Posiadanie takiej instalacji to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy oraz ochrona środowiska poprzez redukcję emisji szkodliwych substancji powstających na skutek tradycyjnego podgrzewania wody przez kotły na paliwo stałe.

Projekt pod nazwą „Czysta Energia Blisko Krakowa”  realizowany jest przez pięć Partnerskich Gmin Powiatu Krakowskiego: Czernichów, Liszki, Skawinę, Świątniki Górne oraz Zabierzów. Liderem projektu jest stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Blisko Krakowa. Projekt umożliwi pozyskanie dofinansowania w ramach Działania 4.1 Zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii Poddziałanie 4.1.1 Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 (RPO WM).

Na wszelkie pytania  związane z trwającym naborem wniosków oraz realizowanymi projektami odpowiedzi udzielą pracownicy Wydziału Ochrony Powietrza Referatu Efektywności Energetycznej Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie. Tel.: 12 277 01 67

Źródło: OP

Załączniki: