Budowa nowej drogi łączącej DK 44 z DK 52 - nic bez konsultacji z mieszkańcami

27-01-2021

27 stycznia na sesji Rady Miejskiej Radni dyskutowali nad zaapelowaniem do Marszałka Witolda Kozłowskiego o podjęcia działań zmierzających do powstania nowej drogi wojewódzkiej łączącej DK 44 z DK 52. Burmistrz Norbert Rzepisko zapewnia: “Nic bez konsultacji z mieszkańcami”.

Burmistrz Norbert Rzepisko zdaje sobie sprawę z korzyści płynących z powstania drogi łączącej DK 44 z DK 52. Burmistrz rozumie jednak obawy mieszkańców tych sołectw, przez które nowa trasa miałaby przebiegać. Dostrzega także problemy, które mogą pojawić się zarówno w trakcie realizacji inwestycji jak i w momencie, gdy droga zostanie oddana do użytku.

Burmistrz Norbert Rzepisko zapewnia, że w kwestii budowy nowej drogi wojewódzkiej nie zostanie podjęta żadna decyzja bez szeroko zakrojonej dyskusji i konsultacji z mieszkańcami całej Gminy. Tak ogromna inwestycja będzie miała istotny wpływ zarówno na bezpieczeństwo jak i komfort życia mieszkańców wielu sołectw. Dlatego zanim zostaną podjęte jakiekolwiek rozmowy z Urzędem Marszałkowskim oraz innymi instytucjami, odbędą się rozmowy i konsultacje zarówno w formie bezpośrednich spotkań jak i w internecie.

Nie może dochodzić do sytuacji, w których najpierw do Marszałka trafia pismo, a dopiero później rozpoczynają się rozmowy z mieszkańcami.

Radni zagłosowali przeciwko apelowaniu do Marszałka Witolda Kozłowskiego o budowę nowej drogi łączącej DK 44 z DK 52.

Źródło: BB