Aktualności Centrum Współpracy z NGO

Platforma Zoom dla skawińskich organizacji pozarządowych!

03-12-2020

Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi w Skawinie uruchomiło kolejną formę wsparcia jaką jest zakup licencji do platformy meetingowej Zoom. Dostęp do platformy będą miały wszystkie NGO działające w gminie Skawina platformę. Z platformy będzie można korzystać, bez żadnych opłat, w celu prowadzenia spotkań wewnętrznych i działań dla odbiorców skierowanych do odbiorców poszczególnych organizacji.

COP dysponuje jednym płatnym kontem na platformie ZOOM (bez limitu czasu trwania spotkania), co oznacza, że może odbywać się tylko jedno spotkanie NGO lub COP równocześnie. O rezerwacji terminu decyduje kolejność zgłoszeń.

Aby skorzystać z platformy ZOOM, należy:

• sprawdzić dostępność wybranego terminu w kalendarzu COP dostępnym pod adresem: https://bit.ly/kalendarzCOPSkawina
  • wysłać wiadomość na adres cop@gminaskawina.pl z prośbą o rezerwację wolnego terminu;
  • przedstawiciel COP zweryfikuje dostępność platformy oraz możliwość obsługi wydarzenia w proponowanym przez NGO terminie;
  • w przypadku pozytywnej weryfikacji przedstawiciel COP utworzy spotkanie na platformie ZOOM, prześle zwrotnie link do wydarzenia oraz wprowadzi rezerwację do kalendarza COP;
  • ok. 15 minut przed terminem rozpoczęcia spotkania przedstawiciel COP uruchomi spotkanie i udostępni rolę gospodarza osobie z NGO prowadzącej dane spotkanie;

w przypadku pierwszorazowego korzystania z platformy przedstawiciel COP może również wesprzeć organizację na początku spotkania w kwestiach związanych z prowadzeniem go i udziałem uczestników.

Dla użytkowników regularnych możliwy jest samodzielny dostęp do konta COP na platformie ZOOM:

• Jeśli organizacja korzysta z ZOOMa regularnie, może uzyskać dostęp do samodzielnego planowania i prowadzenia spotkań.
  • Organizacja wskazuje jednego przedstawiciela, który otrzymuje dane do logowania do platformy oraz kalendarza COP.
  • Organizacja samodzielnie wpisuje swoje wydarzenia w kalendarz COP oraz planuje i uruchamia wydarzenia na platformie COP.

W ramach konsultacji COP możliwe jest również przeszkolenie organizatorów spotkań z technicznej strony ich prowadzenia i zapoznanie z przydatnymi w trakcie spotkania online funkcjami.

W sprawie dostępu do platformy i wsparcia technicznego zapraszamy do kontaktu z COP: cop@gminaskawina.pl oraz tel.: 535 879 423.