Aktualności Centrum Współpracy z NGO

PSW-COP: Szkolenie „Excel dla NGO”

11-06-2019

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina wraz z Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi zapraszają do udziału w szkoleniu  „Excel dla NGO - czyli jak zarządzać projektami na arkuszach”, które odbędzie się 22 czerwca 2019 r. w godz. 9.00 - 15.00 w sali przy ul. Rynek 12, II piętro. Zapisy obowiązkowe.

Ms Excel jest niezwykle użytecznym narzędziem, które może przyspieszyć, zautomatyzować do pewnego stopnia pracę w organizacji pozarządowej, w szczególności w obszarze zarządzania projektami. Program można wykorzystać z jednej strony do tworzenia arkuszy obliczeniowych, zliczania i kontrolowania urlopów, kalkulacji delegacji, kilometrówek, generowania dokumentów księgowych. Z drugiej zaś strony do tworzenia ewidencji środków trwałych, wyposażenia, publikacji czy uczestników projektów, pracowników. Wykorzystanie
odpowiednich funkcji, formantów, makr może zautomatyzować pewne procesy, ułatwić ich kontrolę, nadzór. Szkolenie ma na celu uporządkować podstawowe informacje dot. Ms Excel, wykształcić dobre praktyki w zakresie używania aplikacji, a także zapoznać uczestników z bardziej zaawansowanymi funkcjami programu, które będzie można wykorzystać w codziennej pracy w organizacji pozarządowej.

ZAPISY OBOWIĄZKOWE: KLIKNIJ TUTAJ.

PROGRAM:

1. Podstawowe funkcje Ms Excel repetytorium
  2. Najważniejsze funkcje Ms Excel przy przygotowaniu arkuszy obliczeniowych
  3. Wykorzystanie Ms Excel jako bazy dany, porządkowanie treści, filtrowanie i sortowanie danych, wykorzystanie formatowania warunkowego
  4. Przygotowanie dokumentu do druku, w tym dzielenie arkusza na strony, ustawianie nagłówek o stopek, ustawianie parametrów strony do druku
  5. Formanty, makra i ich wykorzystanie przy tworzeniu zautomatyzowanych arkuszy (m.in. do wyliczania kilometrówek, list płac, dokumentów księgowych)

W trakcie szkolenia przewidziana jest przerwa kawowa oraz obiad.

KORZYŚCI:

Uczestnicy szkolenia będą mogli:

• ustrukturyzować swoją wiedzę z zakresu wykorzystania aplikacji MS Excel;
  • poznać dobre praktyki z zakresu wykorzystania aplikacji, przede wszystkim z perspektywy pracy w organizacji pozarządowej;
  • nauczyć się tworzyć zeszyty, arkusze obliczeniowe, bazodanowe, przygotowywać dokumenty w Excelu do druku, porządkować, filtrować i wyszukiwać dane w dokumentach Excela.

PROWADZĄCY:

Bartosz Kosiński – koordynator projektów z zakresu rozwoju kompetencji cyfrowych, w tym przede wszystkim nauczania podstaw programowania. Ekspert z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii w nauczaniu. Trener kompetencji cyfrowych, przede wszystkim w zakresie aplikacji biurowych, nauczania programowania oraz programowania w Java Script.