DOPIS 2019: NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE

27-06-2018

Dzień Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych zbliża się wielkimi krokami.  Już 8 września spotkamy się wszyscy w Parku Miejskim w Skawinie, by wspólnie spędzić czas, zacieśnić współpracę, a przede wszystkim, by zaprezentować działania III sektora mieszkańcom!  W tym roku z pewnością DOPISze nam dobry humor, miejmy nadzieję, że pogoda także :)

Krok po kroku przypominamy jak – zgodnie z ustaleniami ze spotkań informacyjnych – będzie wyglądać współpraca organizacji pozarządowych, Skawińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi działające przy Urzędzie Miasta i Gminy w Skawinie:

1. Po pierwsze –  INFORMACJA  Co? Gdzie? Jak? I dlaczego? – zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi Dnia Organizacji Pozarządowych zamieszczonymi w załączeniu. Dla niektórych będzie to przypomnienie wiadomości ze spotkań, dla innych może coś nowego i zachęcenie do wzięcia udziału w tegorocznym DOPIS 2019.
  2. Następnie  ZGŁOSZENIE! Aby wziąć udział w DOPIS 2019 należy uzupełnić formularz on-line:  KLIKNIJ TUTAJFormularz zgłoszenia należy przesłać do dnia 30  czerwca 2019 r.
  3. Kolejnym krokiem mogą być  KONSULTACJE. Już dziś konsultanci Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi mogą spotkać się z przedstawicielami organizacji i wspólnie wypracować pomysł na aktywność podczas DOPIS 2019! Zachęcamy!
  4. DEADLINE  – a nawet dwa ostateczne terminy! Nie zapomnijcie o dwóch datach: 30 czerwca  - ostateczny termin zgłoszeń NGO do udziału w DOPIS oraz  22 lipca  – termin zgłoszeń elementów programu proponowanych przez NGO
  5. Wspólnie dbamy o  PROMOCJĘ  wydarzenia! W 2. połowie lipca zorganizujemy spotkanie dotyczące promocji, która ruszy „pełną parą” 12 sierpnia!
  6. Gwarancją dobrej organizacji i udanego wydarzenia jest  WSPÓŁPRACA  organizacji, Skawińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi. W sierpniu rozpoczniemy działania promocyjne oraz zorganizujemy spotkania robocze dot. organizacji wydarzenia (m.in. opracowanie planu terenu, podział zadań etc.).
  7. W niedzielę, 8 września  DZIAŁAMY  podczas Dnia Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych 2019,
  8.   … a kilka dni po wspólnie spotkamy się i  PODSUMUJEMY  DOPIS 2019!

Serdecznie zapraszamy do udziału!

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z konsultantami Centrum Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi (PSW-COP):
e-mail:  cop@gminaskawina.pl

Dzień Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych – najważniejsze informacje

• niedziela, 8 września 2019 r.
  • godz. 14.00-18.00
  • Park Miejski w Skawinie
  • w programie:
    - stanowiska organizacji
    - gra stanowiskowa zakończona losowaniem nagród
    - miniscena – występy i prezentacje organizacji