Aktualności edukacja ekologiczna

Edukacja ekologiczna - wycieczka rowerowa

02-06-2017

Jesteście z nami 11 czerwca? Zapraszamy do udziału w wycieczce rowerowej. Start zaplanowaliśmy z placu przy Pałacyku „Sokół”. Rowerzyści wyruszą na trasę w przedziale czasowym od 9.00 do 10.00. Rejestracja w dniu wydarzenia w punkcie startu w godzinach od 9.00 do 10.00 - do zobaczenia!

Wycieczkę rozpoczynamy w Parku Miejskim pojedziemy szlakiem Skarbów Blisko Krakowa oraz Wiślaną Trasą Rowerową przez miejscowości:

• Kopanka
  • Ochodza
  • Facimiech
  • Jaśkowice
  • Łączany
  • Kamień
  • Rusocice
  • Kłokoczyn
  • Czernichów
  • Wołowice
  • Jeziorzany

W Jeziorzanach rowerzyści przeprawią się promem do Kopanki skąd ruszą w drogę do Skawiny. Na starcie wycieczki na każdego rowerzystę będzie czekał drobny upominek.

Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miasta i Gminy w Skawinie - stanowi ono element zadania pn. „Promowanie proekologicznych postaw wśród mieszkańców Gminy Skawina”. W ramach programu Edukacja Ekologiczna 2017 współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

UWAGA!

• Uczestnicy do 18 roku życia /serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci gotowa na taką trasę/ mogą brać udział w imprezie jedynie pod opieką rodzica lub innej osoby - prawnego opiekuna.
  • Wycieczka odbywa się przy nieograniczonym ruchu drogowym - prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Organizator zapewnia również ubezpieczenie i opiekę przedmedyczną.

Wydarzenie nie jest wyścigiem, ma charakter rekreacyjny.

Długość trasy wynosi około 60 km, a szacowany czas przejazdu ok 5 godzin.

Partnerem wydarzenia jest PTTK oraz Rowerowa Skawina.

Wycieczka jest bezpłatna.

Zapraszamy wszystkich do udziału i aktywnego spędzenia czasu!