Aktualności edukacja ekologiczna

„Marsz Zielonych” w Radziszowie

15-05-2017

Światowy Dzień Ziemi, przypadający 22 kwietnia, przedszkolaki z Radziszowa świętowały w tym roku 11 maja organizując „Marsz Zielonych”. Celem marszu była demonstracja świadomości ekologicznej dzieci przedszkolnych oraz zwrócenie uwagi mieszkańców na zagadnienia ekologii i ochrony środowiska.

- Kwiecień jest miesiącem w który realizujemy cały cykl tematów kompleksowych dotyczących zagadnień dbałości o środowisko naturalne. Marsz jest więc uwieńczeniem pracy wychowawczo-dydaktycznej z dziećmi , które w tym dniu przychodzą do przedszkola ubrane na zielono - mówi Danuta Pasternak.

Podczas przemarszu dzieci niosły zielone balony i plakaty z hasłami:

• „Oszczędzaj wodę”
  • „Nie karm smogu”
  • „Dbamy o zieleń”
  • „Segregujemy śmieci”

- W tym roku zaprosiliśmy do udziału dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Radziszowie i z Zespołu Placówek Oświatowych im. Ks. Prof. J. Tischneraprzy MCRD „Solidarność” w Radziszowie - dodaje Danuta Pasternak.

Natomiast ranga i znaczenie edukacji ekologicznej naszych dzieci została podkreślona poprzez obecność ważnych w środowisku lokalnym osób:

• Sołtys Zdzisławy Bała,
  • Teresy Sławik dyrektora ZSP w Radziszowie,
  • Iwony Szymaszek dyrektora ZPO im. Ks. Prof. J. Tischnera przy MCRD „Solidarność” w Radziszowie
  • oraz przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej z Radziszowa.

Po powrocie z marszu przedszkolaki wraz z gośćmi posadzili sadzonkę młodego drzewka, które w przyszłości sprawi, że  otoczenie będzie piękniejsze. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Wydział Rozwoju i Strategii UMiG Skawina.

Wierzymy, że prowadzona w ten sposób w przedszkolu edukacja ekologiczna, zaowocuje w przyszłości większą świadomością!

Źródło: Przedszkole w Radziszowie