Aktualności edukacja ekologiczna

Gminny Konkurs Ekologiczny w Przedszkolu nr 2

05-05-2017

Ekologia - słowo znane i przez wszystkie przedszkolaki z gminy Skawina używane! 25 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym nr 2 odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Ekologicznego, tym razem pod hasłem „Przedszkolak o przyrodę i środowisko dba”. Do udziału w zmaganiach z tematyką ochrony środowiska zgłosiło się aż 14 drużyn z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z całej gminy.

Przedszkolaki, przy wsparciu nauczycieli rozwiązywały kolejne zadania przygotowane przez organizatorów konkursu a  koordynowanych przez Annę Szwabowską - praktyczne segregowanie śmieci, rebusy, układanki, zagadki słowne i dźwiękowe oraz wiele innych. Był też czas wzmocnienie ciała, czyli pyszny poczęstunek oraz „coś dla ducha” w postaci przygotowanego przez grupę przedszkolaków z Dwójki występ artystyczny, w który zostali zaangażowani wszyscy uczestnicy konkursu wraz ze swoimi opiekunami.

Komisja konkursowa, w składzie: Anna Borowska - Dyrektor Przedszkola nr 2, Agnieszka Chmielarczyk - przedstawiciel Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska UMiG w Skawinie, oraz Marek Marzec - Kierownik Wydziału Edukacji i Zdrowia UMiG w Skawinie byli pod dużym wrażeniem ekologicznej wiedzy oraz umiejętności najmłodszych mieszkańców naszej gminy. Olimpiada pokazała, że tematyka ekologi nie tylko dzieci interesuje ale sprawia im ogromna przyjemność. Nauka rzeczy praktycznych przychodzi z łatwością, a olimpiada dała im szansę zaprezentowania swojej wiedzy!

Dorośli z przyjemnością czuwali nad prawidłowym przebiegiem konkursu i angażowali się w rozwiązywanie zadań, naturalnie nie wszystkich!  Po skrupulatnym zliczeniu punktów wręczyli również uczestnikom wspaniałe nagrody ufundowane przez Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska, upominki dla dzieci zapewniły również firmy: „Plastuś S.C” oraz Centrum Zakupowe „Jan”. Każde z przedszkoli otrzymało również pamiątkowe drzewko - jodłę przekazane na potrzeby konkursu przez nadleśnictwo Myślenice.

Podczas olimpiady śmiechom, wspólnym działaniom i zabawie nie było końca. Możemy być pewni, że dla najmłodszych ze Skawiny EKOLOGIA to ważna sprawa, połączył ich wspólny cel i dobra zabawa!

Źródło: Przedszkole nr 2