Konkursy dotacyjne

Ogólnopolski konkurs mikrograntów „Centrum dla Rodziny”

20-03-2017

Konkurs mikrograntów „Centrum dla Rodziny”, realizowany w ramach projektu współfinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, jest skierowany do organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z całej Polski w zakresie aktywności, wspierania rodziny, macierzyństwa i rodzicielstwa. Nabór ofert już trwa!

Stowarzyszenie Instytut Zachodni i Stowarzyszenie Dorośli-Dzieciom zapraszają organizacje pozarządowe i grupy nieformalne (co najmniej 3 osoby posiadające Patrona w postaci organizacji pozarządowej) z całej Polski do udziału w konkursie mikrograntów pn. „Centrum dla Rodziny” współfinansowanego ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w zakresie aktywności, wspierania rodziny, macierzyństwa i rodzicielstwa. Kwota udzielanego mikrograntu to 5 000,00 zł.

Głównym założeniem Konkursu jest zachęcenie lokalnych organizacji pozarządowych i mieszkańców do działań dla dobra wspólnego. Podmioty zainteresowane udziałem w konkursie muszą mieć zapis w statucie, iż mogą podejmować działania na rzecz rodziny, rodzicielstwa, macierzyństwa (również Patron grupy nieformalnej).

Realizator będzie mógł złożyć maksymalnie dwie oferty na mikrogrant, a minimalny czas realizacji jednego mikrograntu, to nie mniej niż 90 dni. Mikrogranty będą realizowane w okresie od 20 kwietnia do 31 października 2017 r. Ubiegający się o wsparcie będą mogli liczyć na doradztwo ekspertów tak w trakcie składania Ofert, jak i później na etapie ich realizacji oraz podczas rozliczania.

Do dyspozycji potencjalnych realizatorów mikrograntów będzie uruchomiona infolinia, obsługiwana w każdy wtorek w godzinach 8.00-11.00 oraz w czwartek 12.00-15.00 pod numerem telefonu 784 878 240. Zachęcamy również do korzystania z kontaktu mailowego pod adresem ngo@dzialamyrazem.pl.

Szczegółowe informacje oraz dokumenty konkursowe znajdują się na stronie internetowej www.dzialamyrazem.pl.