Aktualności Centrum Współpracy z NGO

Centrum Wsparcia NGO - zapraszamy na seminarium!

09-05-2016

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe z terenu Gminy Skawina  na    seminarium informacyjne  „Zarządzanie organizacją, czyli nad czym zarządy powinny zapanować ”, które odbędzie się 11 maja br. w sali obrad skawińskiego Ratusza    (Rynek 1, I piętro).

Jeśli zastanawiacie się, co to znaczy skuteczniej prowadzić organizację i jak to robić?

Jeśli odpowiedź na to pytanie brzmi TAK to zaproszenie na najbliższe seminarium jest dla WAS!

W szkoleniu warto wziąć udział aby:

• przyjrzeć się obszarom zarządzania organizacji i dowiedzieć się jak rozwijać działania organizacji.

Dla kogo?

Do udziału zapraszamy przedstawicieli organizacji, zmotywowanych do podejmowania wyzwań oraz osoby, które są na początku drogi dot. przygotowania projektów i które chcą się dowiedzieć więcej w proponowanej tematyce.

Zapisy: telefonicznie 12 277 01 90 lub za pomocą formularza:    KLIKNIJ TUTAJ

FORMA:  wykładowo-warsztatowa.

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: do 16 osób.

Tematyka, daty i terminy...

1. Zarządzanie organizacją, czyli nad czym zarządy powinny zapanować
    - Obszary rozwoju organizacji: ludzie, pieniądze, „papiery”, wnioski, promocja, spotkania, zebrania i bieżące działania… - jak nad tym zapanować?
    - Po co i jak rozwijać organizację?
    Cel:  określenie priorytetów rozwoju, pokazanie perspektywy krótko i długofalowej działania organizacji.

Prowadzący:

Ewa Chromniak  - absolwentka Kierunku Nauki Polityczne Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie Zarządzania Ekonomią Społeczną Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ukończyła Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, uzyskała certyfikat jakości szkoleń I stopnia. Uczestniczka Szkoły Treningu Grupowego, Grupa Training&Consulting. Współpracuje z organizacji pozarządowymi i instytucjami samorządowymi – pomaga im w rozwoju – m. in. w skutecznym planowaniu i realizacji działań, współpracy partnerskiej w środowisku oraz urzeczywistnianiu idei „partycypacji obywatelskiej” czyli włączania mieszkańców w życie społeczne. Od 2005 roku zaangażowana w rozwój III Sektora w Małopolsce, szczególnie w Krakowie. Trenerka i edukatorka. Tematyka prowadzonych szkoleń: praca projektem, współpraca z samorządem, planowanie strategiczne, planowanie rozwoju instytucji, rozwój społeczności lokalnej, konsultacje społeczne, równość szans.