Aktualności Centrum Współpracy z NGO

Centrum Wsparcia NGO - zapraszamy na seminarium!

26-04-2016

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe z terenu Gminy Skawina  na  seminarium informacyjne  „Komunikacja organizacji z otoczeniem, czyli co na co zwrócić uwagę w promocji ”, które odbędzie się w 27 kwietnia br. w sali obrad skawińskiego Ratusza  (Rynek 1, I piętro).

Jeśli zastanawiacie się:

• co to znaczy skuteczniej prowadzić organizację i jak to robić?
  • po co, gdzie i jak promować działania organizacji?

Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi TAK to zaproszenie na najbliższe seminarium jest dla WAS!

W szkoleniu warto wziąć udział aby:

• zidentyfikować grupy, do których chcemy docierać z komunikatem i dowiedzieć jak tworzyć skuteczne komunikaty,
  • przyjrzeć się obszarom zarządzania organizacji i dowiedzieć się jak rozwijać działania organizacji?

Dla kogo?

Do udziału zapraszamy przedstawicieli organizacji, zmotywowanych do podejmowania wyzwań oraz osoby, które są na początku drogi dot. przygotowania projektów i które chcą się dowiedzieć więcej w proponowanej tematyce.

Zapisy: telefonicznie 12 277 01 90 lub za pomocą formularza:  KLIKNIJ TUTAJ

W przypadku większej ilości zgłoszeń, w pierwszej kolejności przyjmujemy:

• osoby, które wypełniły ankietę,
  • po jednej osobie z danej organizacji,
  • zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

Wszystkie osoby, które zgłoszą się do udziału w cyklu seminariów, po zakończeniu rekrutacji, dostaną informację zwrotną o przyjęciu.

FORMA:  wykładowo-warsztatowa.

ILOŚĆ UCZESTNIKÓW: do 16 osób.

Tematyka, daty i terminy...

1. Komunikacja organizacji z otoczeniem, czyli co na co zwrócić uwagę w promocji
    27 kwietnia 2016, godz. 17.00-19.00
    - czym jest „otoczenie” organizacji?
    - ABC skutecznego komunikowania i promowania działań
    Cel:  zidentyfikowanie otoczenia organizacji oraz poznanie zasad skutecznego komunikowania.

2. Zarządzanie organizacją, czyli nad czym zarządy powinny zapanować
    11 maja 2016, godz. 17.00-19.00
    - Obszary rozwoju organizacji: ludzie, pieniądze, „papiery”, wnioski, promocja, spotkania, zebrania i bieżące działania… - jak nad tym zapanować?
    - Po co i jak rozwijać organizację?
    Cel:  określenie priorytetów rozwoju, pokazanie perspektywy krótko i długofalowej działania organizacji.

Prowadzący:
Dorota Kobylec  - absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz studiów podyplomowych w zakresie integracji europejskiej w INP UJ, certyfikowana trenerka Pracowni Psychologicznej Elżbiety Sołtys, akredytowana trenerka oraz doradczyni kluczowa Regionalnego Ośrodka EFS w Krakowie w latach 2005-2008. Koordynatorka projektów z obszaru edukacji i rozwoju lokalnego finansowanych zarówno ze środków krajowych, jak i europejskich. Działa na rzecz aktywizacji społeczności lokalnych oraz wsparcia rozwoju organizacji pozarządowych. Tematyka prowadzonych szkoleń: źródła finansowania działań organizacji, praca metodą projektu, rozwój lokalnej społeczności, współpraca samorządu terytorialnego z organizacjami pozarządowymi, miejscowość tematyczna.

Ewa Chromniak  - absolwentka Kierunku Nauki Polityczne Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz studiów podyplomowych w zakresie Zarządzania Ekonomią Społeczną Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Ukończyła Szkołę Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, uzyskała certyfikat jakości szkoleń I stopnia. Uczestniczka Szkoły Treningu Grupowego, Grupa Training&Consulting. Współpracuje z organizacji pozarządowymi i instytucjami samorządowymi – pomaga im w rozwoju – m. in. w skutecznym planowaniu i realizacji działań, współpracy partnerskiej w środowisku oraz urzeczywistnianiu idei „partycypacji obywatelskiej” czyli włączania mieszkańców w życie społeczne. Od 2005 roku zaangażowana w rozwój III Sektora w Małopolsce, szczególnie w Krakowie. Trenerka i edukatorka. Tematyka prowadzonych szkoleń: praca projektem, współpraca z samorządem, planowanie strategiczne, planowanie rozwoju instytucji, rozwój społeczności lokalnej, konsultacje społeczne, równość szans.

Anna Pasieka  - absolwentka dziennikarstwa i europeistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim, Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym „Zarządzanie podmiotami ekonomii społecznej”. Z III sektorem zawodowo związana od 2006 roku. Współautorka projektów społecznych i obywatelskich, cykli edukacyjnych dla organizacji pozarządowych, liderów lokalnych i pracowników samorządowych. Trenerka i konsultantka w obszarach: edukacji obywatelskiej, rozwoju organizacji pozarządowej, w tym komunikacji, pracy metodą projektu, narzędzi współpracy samorządu z organizacjami, partycypacji i konsultacji społecznych