Konkursy dotacyjne

I edycja programu „Decydujesz, pomagamy”

26-02-2016

Ruszyła I edycja programu „Decydujesz, pomagamy”, w którym Tesco wesprze finansowo lokalne społeczności i organizacje pozarządowe z całej Polski. Program swoim zasięgiem obejmie całą Polskę – podzieloną na 160 obszarów.  W województwie małopolskim łączna pula grantów to aż 70 000 zł.  Szczegóły poniżej.

Dzielnice przyjazne rodzinom, integracyjne place zabaw, kluby naukowe dla dzieci, warsztaty o zdrowym odżywianiu czy zajęcia edukacyjne… To tylko kilka propozycji, które można podarować swojej miejscowości.

Program „Decydujesz, pomagamy” ma na celu udzielenie wsparcia lokalnym organizacjom i społecznikom, którzy chcą zmienić na lepsze swoje najbliższe otoczenie. Każdy ma szansę zdobyć dofinansowanie na realizację pomysłów, których do tej pory nie miał szansy wprowadzić w życie, dlatego zgłaszać się mogą zarówno organizacje pozarządowe, jak i grupy nieformalne.

Program swoim zasięgiem obejmie całą Polskę – podzieloną w tym celu na 160 regionów  (łącznie ponad 300 miejscowości, w których odbędzie się głosowanie).  W każdym z nich przyznany zostanie grant w wysokości 5 000 zł.  O tym, która organizacja otrzyma grant w Małopolsce, zadecydują mieszkańcy w otwartych głosowaniach, które odbędą się w maju w 40 sklepach sieci Tesco na terenie województwa.

- Klienci są w centrum naszych wszystkich działań. Udowadniamy to także w nowym programie „Decydujesz, pomagamy”, gdzie decyzja o tym, które inicjatywy społeczne otrzymają wsparcie, należy właśnie do klientów Tesco, najważniejszych partnerów tego programu – mówi Dawid Morris, prezes Tesco na Europę Środkową. – Szczęśliwe historie nie piszą się same, dlatego wierzymy, że wspólnie możemy napisać niejedno szczęśliwe zakończenie.

Program „Decydujesz, pomaga   my” to kolejna inicjatywa Tesco Polska na rzecz lokalnych społeczności. Firma od lat konsekwentnie angażuje się w działania społeczne prowadząc programy edukacyjne (np. Tesco dla Szkół), promując zdrowy styl życia oraz podejmując wiele inicjatyw społecznych takich jak walka z marnowaniem żywności czy problemem niedożywienia.

Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” można znaleźć na stronie internetowej:  www.tesco.pl/pomagamyoraz Twitterze:  twitter.com/TescoMediaPL