XLVIII sesja Rady Miejskiej

22-10-2014

29 października  2014 r. o godz.9:00 w sali Pałacyku "Sokół" w Skawinie, ul. Mickiewicza 7, odbędzie się XLVIII zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie.

Porządek obrad XLVIII zwyczajnej sesji
Rady Miejskiej w Skawinie  w dniu 29 października 2014 roku.

1.          Otwarcie sesji.
2.          Przyjęcie porządku obrad i protokołu z XLVII sesji.
3.          Pisemna informacja w sprawie realizacji uchwał podjętych w III kw. br.
4.          Prezentacja działalności Firmy TERMO TECH rozpoczynającej swoje funkcjonowanie na terenie Gminy Skawina.
5.          Uchwała w sprawie ustanowienia specjalnej strefy ekonomicznej   Krakowski Park Technologiczny - jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina) dot. Lajkonik Snacks Sp. z o.o.
6.          Uchwała w sprawie ustanowienia specjalnej strefy ekonomicznej Krakowski Park Technologiczny - jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina) dot. Spółki Boryszew S.A. Odział Nowoczesne Produkty Aluminiowe Skawina.
7.          Uchwała w sprawie ustanowienia specjalnej strefy ekonomicznej Krakowski Park Technologiczny - jedno czytanie,(projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina) dot. GRC Technologie Sp. z o.o.
8.          Uchwała w sprawie zmiany budżetu Gminy Skawina na 2014 rok – jedno czytanie , (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
9.          Uchwała w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Skawinie w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej – jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
10.  Uchwała w sprawie przekazania środków finansowych na Fundusz Wsparcia Państwowej Straży Pożarnej - jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
11.  Uchwała wsprawie w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych - pierwsze czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
12.  Uchwała w sprawie zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Skawina - pierwsze czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
13.  Uchwała w sprawie w sprawie   określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2015 rok.- drugie czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
14.  Uchwała w sprawie przejęcia przez Gminę Skawina od Gminy Kalwaria Zebrzydowska w drodze porozumienia realizacji zadania w zakresie zapewnienia uczniom niepełnosprawnym bezpłatnego transportu i opieki w czasie przewozu do Gimnazjum Specjalnego Nr 62 w Zespole Szkół Specjalnych Nr 11 w Krakowie oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących w Krakowie ul. Tyniecka w roku szkolnym 2014/2015 – jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
15.  Uchwała   w sprawie przyjęcia „Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2015” - pierwsze czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
16.  Uchwała w sprawie pozbawienia statusu pomnika przyrody - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
17.  Uchwała w sprawie uchwalenia zasad korzystania z cmentarzy komunalnych na terenie Gminy Skawina - pierwsze czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
18.  Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Skawina o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
19.  Wolne wnioski i zapytania.
20.  Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na odstępstwo od kryteriów wyboru osób, z którymi umowy najmu powinny być zawierane w pierwszej kolejności - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
21.  Uchwała w sprawie rozpatrzenia skargi – jedno czytanie (projekt Radnych Rady Miejskiej).
22.  Zamknięcie sesji.

Jakość powietrza