Aktualności edukacja ekologiczna

Sprzątanie Świata w SP 2!

13-10-2014

W piątek, 19 września 2014 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 włączyli się w 21. ogólnopolską akcję „Sprzątanie Świata – Polska”, pod hasłem „Turysto, szanuj środowisko!”. Zajęcia ekologiczne koordynowały pani Bożena Socha i pani Danuta Kotula. Relacja poniżej. Zapraszamy.

W tym dniu uczniowie z wielkim zaangażowaniem, sprzątali okolice oraz uczestniczyli w różnorodnych zajęciach ekologicznych:

KLASY I

Wysłuchały bajki ekologicznej pt. „Ekologiczne spotkanie”. Następnie układały i kolorowały historyjkę obrazkową pt. „Do lasu”. Pierwszoklasiści zostali też zaproszeni przez kolegów z klasy 5e, którzy pod kierunkiem pani Elżbiety Wojtowicz i pani Karoliny Tyrały wystawili sztukę pt. „Szanujmy Ziemię - drugiej szansy nie będzie”.

KLASY II

Wzięły udział warsztatach ekologicznych „Ekologia mieszczucha” prowadzonych przez trenerów Ośrodka Działań Edukacyjnych „Źródła”. Zajęcia zostały poświęcone ekologii w codziennym życiu, w domu i w szkole. Drugoklasiści bawili się też w „ekologicznego pajączka”.

KLASY III

Oglądały film edukacyjny pt. „Lasy świata” z serii „Była sobie Ziemia”, a także wykonały prace plastyczne na temat „Turysto! Szanuj środowisko.. w lesie! …nad jeziorem!... w górach! …nad morzem!”.

KLASY IV i V

Wykonały jeden plakat drzewa (klonu, lipy, dębu lub brzozy) z licznymi konarami (tyle gałęzi ile dzieci w klasie). Następnie każdy uczeń na listku wpisał zasadę poprawnego zachowania się w lesie. Uczniowie zapoznali się z właściwościami wybranego drzewa. Druga cześć zajęć odbywała się w terenie przy szkole. Dzieci odszukiwały konkretnych drzew i ukrytych na nich zadań. W namiocie rozwiązywały test turystyczny.

KLASY VI

Sprzątały teren w pobliżu szkoły.

Źródło: SP 2