Aktualności edukacja ekologiczna

Uczniowie SOSW w Skawinie rozumieją potrzebę dbania o środowisko!

13-10-2014

W dniu 19 września, jak co roku, wszyscy wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie uczestniczyli w akcji: „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem ,,Turysto - szanuj środowisko”. Szczegóły poniżej.

Uczniowie z zaciekawieniem oglądali prezentacje multimedialną związaną z hasłem kampanii oraz uczestniczyli w zajęciach plastycznych z wykorzystaniem surowców wtórnych.

Następnie pełni zapału, zaopatrzeni w rękawiczki i worki uczestniczyli w zajęciach w terenie. Młodsze dzieci zbierały i segregowały śmieci wokół podwórka szkolnego, natomiast młodzież udała się na wielkie sprzątanie szlakiem wzdłuż rzeki Skawinki.

"Dla naszych uczniów to nie tylko świetna lekcja ucząca dbałości o Ziemię, ale i możliwość poznania przyrody i okolicy. Uczniowie sami rozumieją sens przeprowadzanej akcji, wiedzą, jakie to ważne dla ludzi, bo przecież wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze naturalne środowisko. Za obecny stan rzeczy głównie odpowiadają ludzie – mniej lub bardziej świadomi zagrożeń" - podsumowuje koordynator akcji Pani Monika Bednarz.

Źródło: SOSW