Aktualności edukacja ekologiczna

Relacja z "Dnia Sprzątania Świata" w P2!

10-10-2014

Tradycyjnie, co roku, Przedszkole Samorządowe Nr 2 włącza się w akcję "Sprzątania Świata - Polska", by od najmłodszych lat, uczyć dzieci zasad dbania o środowisko. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia.

Pewnego słonecznego dnia przybył do przedszkola turysta w towarzystwie żabki. Odwiedził dzieci i opowiedział im swoją przygodę.
Jak się okazało, spotkało go wielkie rozczarowanie. Wybrał się, wraz z żabką, darów jesieni poszukać. Zamiast kasztanów, żołędzi i liści, zebrał same śmieci: butelki, sznurki i kapselki. Kłopot zatem miał nieziemski, szukał kogoś kto mu pomoże i posprząta Świat, by mógł odnaleźć jesiennych darów czar.

W czwartek, w dniu 18 września br., od samego rana przedszkolaki poruszały na zajęciach treści ekologiczne i poznawały zasady segregowania śmieci. Na prośbę żabki, zabrały się do sprzątania okolic przedszkola. Zaopatrzone w worki i rękawiczki sprzątały zaśmiecone uliczki Skawiny.

Jednak jeszcze jedno ważne zadanie od turysty miały
- stworzyć kosz z jesiennymi dary.

Każda grupa ochoczo do pracy się zabrała,
bo żabki rozczarować nie chciała.
Kosze z darami zebrane zostały,
piękny widok przedstawiały.

Nauczycielki z P2, mają nadzieję, że działania proekologiczne realizowane wraz z przedszkolakami zaowocują w przyszłości.

Źródło: P2