Aktualności edukacja ekologiczna

Sprzątanie Świata w Przedszkolu Nr 3!

10-10-2014

Jak co roku Przedszkole Nr 3 przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie Świata”. W tym roku w akcji aktywnie uczestniczyły średniaki i starszaki tj. ok. 100 dzieci. Akcja trwała 2 dni, a zainaugurowano ją 18 września 2014 r.

W czwartek, 18 września br. w czasie zajęć edukacyjnych dzieci rozmawiały o skutkach zaśmiecania „świata”, konieczności ochrony środowiska i potrzebie segregacji śmieci. Po zajęciach w przedszkolu przedszkolaki z grupy II, III, IV i VI zaopatrzone w rękawice i worki sprzątały teren wokół przedszkola i pobliskiego parku.

Następnego dnia, w piątek, do akcji wkroczyły „Biedroneczki” czyli starszaki z grupy V, które pod hasłem „Turysto szanuj środowisko” wyruszyły na wycieczkę do lasu Bronaczowa w Radziszowie.

Przed wycieczką do lasu dzieci, wspólnie z nauczycielkami, ustaliły kodeks „Wzorowego turysty”, w którym zwróciły uwagę na właściwe zachowanie w lesie tj. nie niszczenie przyrody, zachowanie ciszy i nie zaśmiecanie. Przedszkolaki wędrowały po leśnych ścieżkach i z zainteresowaniem obserwowały otaczającą przyrodę oraz gromadziły do plecaków dary lasu. Po odpoczynku na leśnej polanie przedszkolne "Biedroneczki" wcieliły się w role małych ekologów i wyruszyły na patrol ekologiczny, którego celem było poszukiwanie śmieci wokół leśnego boiska i dochodzących do niego ścieżek. Każdy znaleziony śmieć trafiał do worka i w niedługim czasie sprytne starszaki zapełniły cały worek. Na koniec wycieczki, przedszkolaki złożyły przyrzeczenie „Przyjaciół przyrody”.

Źródło: P3