XLVII sesja Rady Miejskiej

17-09-2014

24 wrzesnia 2014 r. o godz.9:00 w sali Pałacyku "Sokół" w Skawinie, ul. Mickiewicza 7, odbędzie się XLVII zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie.

Porządek obrad XLVII zwyczajnej sesji
Rady Miejskiej w Skawinie  w dniu 24 września 2014 roku.

1.          Otwarcie sesji.
2.          Przyjęcie porządku obrad i protokołu z XLVI sesji.
3.          Informacja w sprawie realizacji uchwał podjętych na ostatniej sesji.
4.          Prezentacja działalności Firmy TERMO TECH rozpoczynającej swoje funkcjonowanie na terenie Gminy Skawina.
5.          Prezentacja Analizy Stanu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Gminie Skawina – przedstawiciel Firmy POLINVEST.
6.          Uchwała w sprawie zmiany budżetu Gminy Skawina na 2014 rok –   jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
7.          Uchwała w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Skawinie w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej – jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
8.          Uchwała w sprawie w sprawie   określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2015 rok – jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
9.          Uchwała wsprawie zasad przyznawania diet przewodniczącym organów wykonawczych jednostek pomocniczych Gminy Skawina - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
10.  Uchwała w sprawie ustalenia górnej stawki opłaty ponoszonej przez właścicieli nieruchomości za usługi w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych z terenu Gminy Skawina - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
11.  Uchwała w sprawie zatwierdzenia przedłożonego przez Zakład Wodociągów
i Kanalizacji Spółka z o.o. wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na lata 2015-2016 będących w posiadaniu Przedsiębiorstwa - jedno
czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
12.  Uchwała w sprawie zmiany Statutu Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Skawinie stanowiącego załącznik do uchwały Nr XXVI/162/04 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 22 września 2004 roku w sprawie nadania Statutu jednostce budżetowej pn. ”Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skawinie” - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
13.  Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na dzierżawę nieruchomości na okres dłuższy niż 3 lata - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
14.  Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na dokonanie darowizny prawa własności nieruchomości położonych w Radziszowie stanowiących działki ewidencyjne nr 1930/1 i 1958/2 na rzecz Małopolskiego Centrum Rehabilitacji Dzieci „Solidarność” w Radziszowie - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
15.  Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na darowiznę sprzętu medycznego - samochodu specjalistycznego do transportu medycznego stanowiącego składnik aktywu trwałego Pogotowia Ratunkowego im. Siegfrieda Greinera w Skawinie, dla którego podmiotem tworzącym jest  Gmina Skawina - jednoczytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
16.  Uchwała w sprawie przyjęcia środków z Funduszu Spójności z Priorytetu IX -  Infrastruktura energetyczna przyjazna środowisku i efektywność energetyczna w ramach Działania 9.3 – termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej – plany gospodarki niskoemisyjnej (PGN), (Konkurs nr 2/PO IiŚ/9.3/2013) – jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
17.    Uchwała   w sprawie wprowadzenia zwolnień podatkowych w podatku od nieruchomości zajętych na potrzeby działalności gospodarczej w ramach pomocy de minimis – drugie czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
18.  REZOLUCJA Nr 11/2014 w sprawie poprawy bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 44 na odcinku Skawina - Oświęcim  (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
19.  Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Skawina o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
20.  Wolne wnioski i zapytania.
21.  Uchwała w sprawie rozłożenia na raty zaległości czynszowych - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
22.  Uchwała w sprawie rozpatrzenia skargi – jedno czytanie (projekt Radnych Rady Miejskiej)
23.  Zamknięcie sesji.