XLII sesja Rady Miejskiej

23-04-2014

30 kwietnia 2014 r. o godz.9.00 w sali Pałacyku "Sokół" w Skawinie, ul. Mickiewicza 7, odbędzie się XLII zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie.

Porządek obrad XLII zwyczajnej sesji
Rady Miejskiej w Skawinie
w dniu 30 kwietnia 2014 roku.

1.          Otwarcie sesji.
2.          Przyjęcie porządku obrad i protokołu z XLI zwyczajnej sesji.
3.          Pisemna informacja z realizacji uchwał podjętych w ostatnim kwartale.
4.          Informacja o udzielonych świadczeniach z zakresu pomocy społecznej, świadczeniach rodzinnych, funduszu alimentacyjnym oraz dodatkach mieszkaniowych za 2013 rok.- Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Skawinie.
5.          Uchwała w sprawie w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego  Pogotowia Ratunkowego im. Siegfrieda Greinera w Skawinie - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
6.          Uchwała w sprawie w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego  Centrum Kultury i Sportu w Skawinie - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
7.          Uchwała w sprawie w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Skawinie - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
8.          Uchwała w sprawie w sprawie zatwierdzenia rocznego sprawozdania finansowego  Muzeum Regionalnego w Skawinie - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
9.          Uchwała w sprawie zmiany budżetu Gminy Skawina na 2014 rok – jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
10.  Uchwała w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Skawinie w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej - jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
11.  Uchwała w sprawie zaciągnięcia kredytu długoterminowego   -   jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
12.  Uchwała w sprawie przekazania środków finansowych dla Policji - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
13.  Uchwała w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Skawinie Nr XXXI/381/13 z dnia 29 maja 2013 roku w sprawie udzielenia pomocy finansowej na rzecz Województwa Małopolskiego - jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina) (dotyczy OBWODNICA cd.)
14.  Uchwała w sprawie przejęcia przez Gminę Skawina zadania publicznego Województwa Małopolskiego - jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina) (dot. IS droga wojewódzka).
15.  Uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Krakowskiego na realizację zadań drogowych w 2014 roku - jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
16.  Uchwała w sprawie zatwierdzenia sprawozdania z realizacji „Programu współpracy Gminy Skawina z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art.3. ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2013 rok.” -  jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
17.  Uchwała w sprawie przyjęcia do realizacji zadania w zakresie objętym projektem pn.”Budowa kompleksowego produktu turystycznego Skarby Blisko Krakowa” - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
18.  Uchwała w sprawie zmiany uchwały Nr XL/488/2014 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 26 lutego 2014 roku w sprawie nadania imienia Przedszkolu Samorządowemu w Polance Hallera wchodzącego w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzęcinie - jedno
czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
19.  Uchwała w sprawie przyjęcia Strategii Rozwoju Gminy Skawina na lata 2014 – 2020 - pierwsze czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
20.  Uchwała w sprawie powołania komisji doraźnej Rady Miejskiej w Skawinie ds. Odznaki Honorowej „Zasłużony dla Skawiny”- jedno czytanie (projekt Radnych Rady Miejskiej).
21.  Uchwala w sprawie rozpatrzenia skargi   - jedno czytanie (projekt Radnych Rady Miejskiej).
22.  Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Skawina o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
23.  Wolne wnioski i zapytania.
24.  Zamknięcie sesji.

Jakość powietrza