XXXIX sesja Rady Miejskiej

23-01-2014

29 stycznia 2014 r. o godz.9.00  w sali Pałacyku "Sokół" w Skawinie, ul. Mickiewicza 7, odbędzie się XXXIX zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie.

Porządek obrad XXXIX zwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Skawinie
w dniu 29 stycznia 2014 roku.

1.          Otwarcie sesji.
2.          Przyjęcie porządku obrad i protokołu z XXXVIII zwyczajnej sesji oraz XII nadzwyczajnej sesji.
3.          Pisemna informacja w sprawie realizacji uchwał podjętych na sesjach w ostatnim kwartale 2013 roku.
4.          Informacja firmy MB - SOLUTION dot. oferty na budowę mieszkań tymczasowego pobytu.
5.          Uchwała w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Skawinie w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej – jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
6.          Uchwała w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Krakowskiego na realizację zadań drogowych w 2014 roku - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina) – dot. IS 2014.
7.          Uchwała w sprawie współfinansowania Miejskiego Centrum Profilaktyki Uzależnień prowadzonego przez Miasto Kraków - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.
8.          Uchwała w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania nieodpłatnie pomocy w zakresie dożywiania w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności dla osób objętych wieloletnim programem wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020   - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta
i Gminy Skawina).
9.          Uchwała w sprawie określenia zasad zwrotu wydatków w zakresie dożywiania w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych wieloletnim programem wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020 - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.
10.  Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na udzielenie bonifikaty od opłaty za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości stanowiącej działkę ewidencyjną nr 254 w Kopance w prawo własności nieruchomości - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.
11.  Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na utworzenie oraz przystąpienie Gminy Skawina do Stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego pod nazwą „Metropolia Krakowska” -   jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.
12.  Uchwała w sprawie zmiany uchwały Nr XXIV/293/12 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 24 października 2012 roku - pierwsze czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina (dot. podziału Gminy Skawina na okręgi wyborcze).
13.  Uchwała w sprawie zmiany uchwały Nr XXVI/316/2012 Rady Miejskiej w Skawinie
z dnia 28 grudnia 2012 roku - pierwsze czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina (dot. podziału Gminy Skawina na stałe obwody głosowania).
14.  Uchwała w sprawie wprowadzenia w centrum Skawiny strefy płatnego parkowania oraz ustalenia jej granic - pierwsze czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.
15.  Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Powiatem Krakowskim - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
16.  Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zaciąganie zobowiązań w zakresie wydatków przekraczających rok budżetowy - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta
i Gminy Skawina.
17.  Uchwała w sprawie przedłużenia terminu załatwienia skargi z dnia 26 listopada 2013 roku - jedno czytanie (projekt Radnych Rady Miejskiej w Skawinie).
18.  Uchwała w sprawie odpowiedzi na skargę wniesioną do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie na Uchwałę Rady Miejskiej w Skawinie Nr LVI/332/02 z dnia 11 września 2002 r. w sprawie zaliczenia dróg do kategorii dróg gminnych, w części dotyczącej zaliczenia ulicy Pachla w Skawinie na odcinku 1387/3 do kategorii drogi gminnej – jedno czytanie.
19.  Uchwała w sprawie zmiany uchwały własnej Nr XXXV/228/05 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 25 maja 2005 roku, uchwały Nr XLI/400/10 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 24 lutego 2010 roku oraz uchwały własnej Nr XVI/198/12 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 29 lutego 2012 roku - drugie czytanie (projekt Klubu Radnych PIS).
20.  Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Skawina o działaniach podejmowanych w okresie między sesjami.
21.  Wolne wnioski i zapytania.
22.  Zamknięcie sesji.