XXXVI sesja Rady Miejskiej

23-10-2013

30 października 2013 r. o godz.9.00 w sali Pałacyku "Sokół" w Skawinie, ul. Mickiewicza 7, odbędzie się XXXVI zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Skawinie.

Porządek obrad XXXVI zwyczajnej sesji
Rady Miejskiej w Skawinie
w dniu 30 października 2013 roku.

1.          Otwarcie sesji.
2.          Przyjęcie porządku obrad i protokołu z XXXV i  X nadzwyczajnej sesji.
3.          Pisemne sprawozdanie z realizacji w sprawie realizacji uchwał podjętych w III kw. 2013 r.
4.          Uchwała w sprawie zmiany budżetu Gminy Skawina na 2013 rok –   jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
5.          Uchwała w sprawie zmiany uchwały Rady Miejskiej w Skawinie w sprawie przyjęcia wieloletniej prognozy finansowej – jedno czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
6.          Uchwała w sprawie zmiany uchwały Nr IV/45/2011 Rady Miejskiej w Skawinie
z dnia 23 lutego 2010 roku w sprawie zarządzenia poboru podatków i opłat w drodze inkasa, określenia inkasentów i wysokości wynagrodzenia za inkaso - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
7.          Uchwała w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości na 2014 rok –  pierwsze czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
8.          Uchwała w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych - pierwsze czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
9.          Uchwała w sprawie zatwierdzenia wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na lata 2014 – 2015 - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
10.  Uchwała w sprawiezatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Skawina - pierwsze czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
11.  Uchwała w sprawie przyjęcia „Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami określonymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2014”. - pierwsze czytanie, (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
12.  Uchwała w sprawie zmiany uchwały Nr XXII/267/12 Rady Miejskiej w Skawinie
z dnia 29 sierpnia 2012 roku w sprawie ustalenia dla terenu Miasta i Gminy Skawina liczby punktów sprzedaży napojów zawierających powyżej 4,5 % alkoholu
(z wyjątkiem piwa) przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży jak i w miejscu sprzedaży, ustalenia zasad usytuowania na terenie Miasta i Gminy Skawina miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych oraz wprowadzenia stałego zakazu sprzedaży, podawania, spożywania oraz wnoszenia napojów alkoholowych na niektórych obszarach Gminy - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
13.  Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie do opracowania i wdrażania Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Skawina - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
14.  Uchwała w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Województwem Małopolskim w sprawie podjęcia działań dotyczących wdrożenia projektu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej na liniach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej
w powiazaniu z publicznym transportem zbiorowym - jedno czytanie (projekt Burmistrza Miasta i Gminy Skawina).
15.  Informacja Burmistrza Miasta i Gminy Skawina o działaniach podejmowanych
w okresie między sesjami.
16.  Informacja Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Skawinie z przeprowadzonej kontroli Straży Miejskiej w Skawinie.
17.  Wolne wnioski i zapytania.
18.  Uchwała w sprawie załatwienia skargi z dnia 23 sierpnia 2013 r. (data wpływu do Urzędu Miasta i Gminy  w Skawinie 30 sierpnia 2013 r.) – jedno czytanie (projekt Radnych Rady Miejskiej).
19.  Zamknięcie sesji.